S úctou představuji ty, kteří pomáhají tvořit naše studio…

Marie Čermáková

Věnuji se cvičení nejen seniorů, ale všech, kterým vyhovuje práce s vlastním tělem a snaží se o hledání rovnováhy a co možná nejdokonalejšího spojení mysli a těla. Jsem absolventkou rekvalifikačního kurzu „Cvičitel seniorů“ u Václava Krejčíka v roce 2012/2013.

1.

Cvičení pro seniory, je cvičení vhodné pro aktivní seniory, kteří si chtějí společně zacvičit. Tempo cvičení si určuje každý sám, celkově je cvičení vedené v klidném a pomalejším tempu. Bereme zřetel na možná zdravotní omezení. Na hodině se prodýcháte, protáhnete, jemně posílíte tělo a zlepšíte správné držení těla.

2.

Cvičení s každým, kdo se dlouho žádné pohybové aktivitě nevěnoval a cítí potřebu začít…

3.

Cvičení Pilates

Vzhledem k propracovanosti této metody je cvičení určeno pro všechny věkové kategorie, muže i ženy. Doplní a naváže na vybrané rehabilitační léčby. Pilatesova metoda významně doplňuje jiné sportovní činnosti, jakými jsou například běh, plavání, chůze, golf, lyžování, či jiné. Snažím se být vždy pozitivní a veselá, abychom všichni odcházeli s dobrou náladou. Na hodinu potřebujete jen pohodlné sportovní oblečení, legíny/tepláky, tričko/mikinu. Podložky i ostatní pomůcky – míče, gumičky atd. jsou Vám k dispozici ve studiu.

Je možné se domluvit i na individuálních hodinách, jestliže naopak nechcete cvičit ve skupině.

Kromě cvičení poskytuji zdravotní masáže celého těla podle Stanislava Flandery, u kterého jsem nejen absolvovala rekvalifikační roční kurz, ale ke kterému pravidelně docházím na workshopy a semináře o novinkách.

Telefon: 602 168 211

E-mail: majka.cermak@seznam.cz

Květa Šimková

Květa se zdravé stravě, bylinkám a jejich využití věnuje již více než 15 let. Své zkušenosti čerpala v zahraničí v rámci studia zdravé výživy a seminářů o léčivých rostlinách. Před narozením dcery působila jako lektorka zdravého vaření s bylinami a jejich dalšího zpracování na masti či krémy především v zahraničí (Rakousko).

Výroba domácích produktů jí přináší radost, o kterou se dále dělí na svých kurzech a seminářích. Pořádá je i proto, aby využití bylinek po praktické stránce neupadlo v zapomnění a stalo se běžnou součástí života.

Vyzývá k tomu, abychom se vyhýbali chemii v potravinách a v prostředcích péče o tělo a domácnost, nespoléhali na přeplněné regály v supermarketech a udělali si čas pro výrobu vlastních produktů. Sami si tak určíme, co mají obsahovat a v neposlední řadě tím podporujeme naše fyzické i psychické zdraví.

Příklady témat kurzů:

–       Bylinky ve stravě – workshop společného vaření s bylinkami (sezónní)

–       Výroba bylinných mastí a krémů

–       Domácí kosmetika a péče o pleť

–       Ekodomácnost – jak pečovat o domácnost bez chemie

Vlasta Zvolánková

Jsem certifikovaná učitelka Kundalini jógy podle Yogi Bhajana. V roce 2018 jsem absolvovala výcvik učitelů I. stupně.

Kundaliní jóga:

Kundalini jóga podle Yogi Bhajana se považuje za nejúplnější jogínskou tradici kombinující meditaci, mantru, fyzické cvičení a dýchací techniky. Po tisíce let byla tato posvátná věda a technologie uchovávána v tajnosti a předávána ústně od mistra k vybranému učedníkovi až do roku 1969, kdy ji Yogi Bhajan, mistr Kundaliní jógy, začal vyučovat veřejně. Je to jóga vědomí, která zesílí tok léčivé energie skrze tělo. Výsledkem je zlepšení fyzického zdraví a kondice, odstranění stresu a možnost hluboce relaxovat a užívat si života.
Hlavním cílem je probudit plný potencial lidského vědomí v každém jedinci. To znamená odstranit vnitřní dualitu, vytvořit schopnost hluboce naslouchat, kultivovat vnitřní ticho a dosáhnout prosperity a výtečnosti ve všem, co děláme.